Translate

22 maja 2013

Feel like an alien in your city

 Pierwszy naprawdę gorący dzień w roku został przywitany przeze mnie naprawdę długim spacerem. Przy okazji postanowiłam również, zainspirowana przedostatnim obejrzanym postem (http://raspberryandred.blogspot.com/), spojrzeć na swoje miasto z nieco innej perspektywy - turysty. Pomimo wielu starań, stwierdziłam, że Poznań nie ma w sobie aż tyle magii w sobie co np. Kraków. To nie znaczy, że ich nie posiada wcale!

 T-shirt - Reporter | legginsy - Reserved | tenisówki - nn | bandana - sklep indyjski


To, co uwielbiam w Poznaniu to liczne zakątki przy Starym Rynku - kolorowe stoliki i krzesełka małych restauracji na chodnikach, stare, zniszczone nieco przez czas drzwi, ciekawe mury budynków... Jednak gdy wchodzi się na Stary Rynek cały ich czar nagle pryska. Wszystko tu istnieje tylko i wyłącznie dla turystów  - jedzenie byle jakie, ogrom przemieszczających się wolno ludzi, tłumy robiące zdjęć z tej samej perspektywy, schowani sprzedawcy na stoiskach z pamiątkami. 


To właśnie poza obrębem Starego Rynku postanowiłyśmy z przyjaciółką  wykonać kilka klimatycznych zdjęć. Znalazłyśmy nasze ulubione miejsce, w którym byłyśmy już wcześniej (klik) i stwierdzam, że jest ono idealne. Nie wiem, co ma w sobie ta okolica, ale zdecydowanie powrócę tu jeszcze niejeden raz!


Co do stroju: ponieważ tego dnia było naprawdę ciepło, zrezygnowałam więc z czerwonych trampek (które królowały na tym blogu już chyba bilion razy) na rzecz szarych tenisówek. Podsumowując - idealny strój na całodniowy przemarsz przez miasto. :) 


Do zobaczenia w następnym poście! 


PS 1 Mam w planach zrobić kolejną część z serii "Postcards from..." właśnie z Poznania, ale muszę najpierw zrobić mały porządek w zdjęciach. :)
PS 2  Ten post nie miał obrazić nikogo - ani turystów ani sprzedawców, ani właścicieli restauracji. Jest to po prostu moja indywidualna opinia.


3 komentarze:

 1. z Twoich zdjęć aż bije pozytywna energia!
  pozdrawiamy cieplutko
  Katania

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne ujęcia! A Kraków jest jednym z najbardziej magicznych miejsc w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Beautiful pictures.I'm your newest follower. x

  OdpowiedzUsuń